45. Pohjois-Suomen Nappulamestaruusturnaus 30. - 31.8.2014

Kuvaus Sofia Husso ja editointi Pauli Leviäkangas.

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

Lohko A

 
OLS Sininen - ORPA2-1 (1-0)
1-0 Veeti Mustonen
2-0 Akseli Suorsa
2-1 Alppu Koskenkari
 
ORPA 03 - FC YPA1-0 (0-0)
1-0 Mikael Väyrynen  
FC YPA - ORPA1-4 (1-0)
1-0 Janne Länsipää
1-1 oma maali
1-2 Veeti Ahtikoski
1-3 Veeti Kokkonen
1-4 Eetu Aakko
 
TP-47 - ORPA 031-1 (1-0)
1-0 Jasper Pölkky
1-1 Kasper Paananen
 
ORPA - TP-472-2 (1-1)
1-0 Veeti Kokkonen
1-1 Joonatan Alamäki
1-2 Niklas Kerkelä (rp)
2-2 Veeti Ahtikoski
 
ORPA 03 - OLS Sininen0-3 (0-1)
0-1 Kasper Puutio
0-2 Akseli Suorsa
0-3 Akseli Suorsa
 
TP-47 - FC YPA1-0 (0-0)
1-0 Elias Lantto  
OLS Sininen - TP-471-0 (1-0)
1-0 Akseli Suorsa  
ORPA - ORPA 030-2 (0-1)
0-1 Kasper Paananen
0-2 Mikael Anttila
 
FC YPA - OLS Sininen0-5 (0-2)
0-1 Jere Kallinen
0-2 Kasper Puutio
0-3 Emil Kiiskinen
0-4 Akseli Suorsa
0-5 Veeti Mustonen
 

 

Lopputilanne                
OLS Sininen 4 4 0 0 11 - 1 12
ORPA 03 4 2 1 1 4 - 4 7
TP-47 4 1 2 1 4 - 4 5
ORPA 4 1 1 2 7 - 7 4
FC YPA 4 0 0 4 1 - 11 0

 

Lohko B

 
Ajax Sarkkiranta - OLS Keltainen0-2 (0-1)
0-1 Arttu Parikka
0-2 Matias Hautajärvi
 
RoPS - FC Santa Claus-jun2-1 (1-1)
0-1 Eetu Tapio
1-1 Vertti Hänninen
2-1 Sampo Ala
 
FC Santa Claus-jun - OLS Keltainen0-1 (0-0)
0-1 Eero Oravisjärvi  
RoPS 03 - RoPS1-0 (0-0)
1-0 Otto Kemppainen (rp)  
OLS Keltainen - RoPS 032-0 (0-0)
1-0 Eero Oravisjärvi
2-0 Matias Hautajärvi
 
RoPS - Ajax Sarkkiranta3-2 (0-1)
0-1 Jani Koskela
1-1 Vertti Hänninen
2-1 Riku Komulainen
2-2 Vili Kastell
3-2 Sampo Ala
RoPS 03 - FC Santa Claus-jun0-4 (0-3)
0-1 Lenni-Kalle Sieppi
0-2 Eetu Tapio
0-3 Jussi Niska
0-4 Jussi Niska (rp)
 
Ajax Sarkkiranta - RoPS 030-2 (0-2)
0-1 Sampo Oiva
0-2 Sampo Oiva
 
OLS Keltainen - RoPS1-1 (0-1)
0-1 oma maali
1-1 Eemil Hietakangas
 
FC Santa Claus-jun - Ajax Sarkkiranta1-1 (1-1)
0-1 Vili Siekkinen
1-1 Tuomas Leppäkangas
 

 

Lopputilanne                
OLS Keltainen 4 3 1 0 6 - 1 10
RoPS 4 2 1 1 6 - 5 7
RoPS 03 4 2 0 2 3 - 6 6
FC Santa Claus-jun 4 1 1 2 6 - 4 4
Ajax Sarkkiranta 4 0 1 3 3 - 8 1

 

Välierät

 
OLS Sininen - RoPS1-0 (0-0)
1-0 Akseli Suorsa  
OLS Keltainen - ORPA 032-4 rp
(1-1, 0-1)
0-1 Rober David
1-1 Arttu Parikka
 

Ottelu sijoista 9-10

 
FC YPA - Ajax Sarkkiranta2-0 (1-0)
1-0 Lenni Länsipää
2-0 Kasper Ojala
 

Ottelu sijoista 7-8

 
FC Santa Claus-jun - ORPA3-0 (3-0)
1-0 Arttu Palolahti
2-0 Arttu Palolahti
3-0 Tuomas Leppäkangas
 

Ottelu sijoista 5-6

 
TP-47 - RoPS 032-1 (2-0)
1-0 Jasper Pölkky
2-0 Roni Pietsalo
2-1 Pekka Ruotsalainen
 

Pronssiottelu

 
RoPS - OLS Keltainen2-4 (0-2)
0-1 Arttu Suorsa
0-2 Eero Oravisjärvi
0-3 Eemil Hietakangas
0-4 Matias Hautajärvi
1-4 Leevi Putaansuu
2-4 Sampo Ala
 

Loppuottelu

 
OLS Sininen - ORPA 032-1 (1-0)
1-0 Kasper Puutio
2-0 Topi Ruuskanen
2-1 Veeti Palonen
 

 

Lopulliset sijoitukset

1. OLS Sininen
2. ORPA 03
3. OLS Keltainen
4. RoPS
5. TP-47
6. RoPS 03
7. FC Santa Claus-juniorit
8. ORPA
9. FC YPA
10. Ajax Sarkkiranta

 

Maalipörssi

6 maalia Akseli Suorsa OLS Sininen
3 maalia Sampo Ala RoPS
  Matias Hautajärvi OLS Keltainen
  Eero Oravisjärvi OLS Keltainen
  Kasper Puutio OLS Sininen
2 maalia Veeti Ahtikoski ORPA
  Sampo Ala RoPS
  Matias Hautajärvi OLS Keltainen
  Eemil Hietakangas OLS Keltainen
  Vertti Hänninen RoPS
  Veeti Kokkonen ORPA
  Teemu Leppäkangas FC Santa Claus-juniorit
  Veeti Mustonen OLS Sininen
  Jussi Niska FC Santa Claus-juniorit
  Sampo Oiva RoPS 03
  Kasper Paananen ORPA 03
  Arttu Palolahti FC Santa Claus-juniorit
  Arttu Parikka OLS Keltainen
  Jasper Pölkky TP-47
  Eetu Tapio FC Santa Claus-juniorit
1 maali Eetu Aakko ORPA
  Joonatan Alamäki TP-47
  Mikael Anttila ORPA 03
  Rober David ORPA 03
  Eemil Hietakangas OLS Keltainen
  Jere Kallinen OLS Sininen
  Vili Kastell Ajax Sarkkiranta
  Otto Kemppainen RoPS 03
  Niklas Kerkelä TP-47
  Emil Kiiskinen OLS Sininen
  Riku Komulainen RoPS
  Jani Koskela Ajax Sarkkiranta
  Alppu Koskenkari ORPA
  Elias Lantto TP-47
  Janne Länsipää FC YPA
  Lenni Länsipää FC YPA
  Kasper Ojala FC YPA
  Veeti Palonen ORPA 03
  Roni Pietsalo TP-47
  Leevi Putaansuu RoPS
  Pekka Ruotsalainen RoPS 03
  Topi Ruuskanen OLS Sininen
  Vili Siekkinen Ajax Sarkkiranta
  Lenni-Kalle Sieppi FC Santa Claus-juniorit
  Arttu Suorsa OLS Keltainen
  Mikael Väyrynen ORPA 03
  vastustaja ORPA
  vastustaja RoPS

 

Palkitut

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

PARAS MAALIVAHTI
Niko Vehkaperä
ORPA 03

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

PARAS PUOLUSTAJA
Veeti Mustonen
OLS Sininen

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

PARAS KESKIKENTTÄPELAAJA
Matias Hautajärvi
OLS Keltainen

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

PARAS HYÖKKÄÄJÄ
Akseli Suorsa
OLS Sininen

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

MAALIKUNINGAS
Akseli Suorsa
OLS Sininen
6 maalia

 

Kuva: (C) 2014, Kari Väre

 

HANNU WILENIUKSEN MUISTOPALKINTO
ESIMERKILLINEN JOUKKUEPELAAJA
Ate Katajamäki
FC Santa Claus-juniorit

 

 

Tähdistöjoukkue

     
  Sampo Ala
RoPS
 
Eero Oravisjärvi
OLS Keltainen
    Akseli Suorsa
OLS Sininen
  Mikael Anttila
ORPA 03
Matias Hautajärvi
OLS Keltainen
 
Vilma Koivisto
RoPS
Veeti Mustonen
OLS Sininen
Lasse Pentti
OLS Keltainen
  Niko Vehkaperä
ORPA 03


 

 

Mestarijoukkue

 
OLS SININEN
Jere Kallinen
Joel Kesti
Emil Kiiskinen
Kristian Kuoksa
Veeti Mustonen
Santeri Määttä
Kasper Puutio
Topi Ruuskanen
Akseli Suorsa
Vilho Viheriävaara
Eetu Välitalo
Jesse Väänänen
Petri Koukkari
Panu Suorsa












valmentaja
joukkueenjohtaja